Mike Jagger píše Andymu Warholovi

Obal desky Sticky Fingers

Obal desky Sticky Fingers

Možná víte, že obal slavné desky Rolling Stones „Sticky Fingers“ dělal Andy Warhol, určitě jste ale neviděli úžasný dopis, kterým mu Mick Jagger tuhle práci zadal:

Drahý Andy!

Mám skutečně radost, že můžeš udělat obal pro naše nové album. Posílám dvě krabice materiálů, které se Ti mohou hodit, a taky samotnou nahrávku.

Podle mých sladkých krátkých zkušeností platí, že čím komplikovanější je formát alba, tzn. o co víc tam bude věcí než jen nějaký jednoduchý booklet, tím snáz se zmrdá tisk nebo se to celé zdrží. Ale stejně to nechávám ve tvých schopných rukách, abys dělal, co chceš………… a prosím, napiš nám, kolik peněz budeš chtít.

Pan Al Steckler se Ti v New Yorku ozve s dalšími informacemi. Nejspíš bude vypadat nervózně a říkat „Pospěšte si“, ale toho si nevšímej.

S láskou

Mick Jagger

Bylo moudré nechat to na Warholovi  – k desce nazvané „Ulepené prsty“ vymyslel geniální přebal, na kterém je vyfocený rozkrok, doplněný funkčním zipem.

Via: kottke

{ 5 komentářů… read them below or add one }

CPF 19. 11. 2009 (06.15)

web umřel?

Ter 12. 10. 2010 (08.00)

Je až neuvěřitelné, kolik toho dokázal Andy vyjádřit pomocí téměř ničeho. Vždyť jen jeho obal pro desku Velvet Underground, koho by napadlo dát na něj banán? Andyho, samozřejmě.

Dejvak 1. 2. 2012 (06.20)

Tyhle věci jsou geniální, ale bohužel vy jste pořád stejný diskanti. Dochází na moje slova, že jednou bude mainstream tak vyčerpanej, že nakonec vykrade i underground.
Nemáte být na co hrdý, jste generace nikdů, která vykrádá vymyšlený věci a přetváří si je podle vlastních nekreativních mozečků.
Miluju beat generation, a nenechám si ji vzít od zlatomládežníků z diskotéky. HATE YOU!

Ondra 26. 4. 2012 (04.19)

Dejvak – Tak proč sem lezeš…

Kristýna 28. 8. 2012 (08.51)

Tak Mike, jo?

Ne vše jednoduché hned musí být geniální. Osobně v přebale žádnou genialitu nevidím, ale kdo ví… autor asi ano.

Prozraďte svůj názor!

Předcházející článek:

Následující článek: